راهنمای ثبت ایده در سامانه رویداد آنلاین تگ

عموما برخی از شرکت کنندگان در رویدادهای استارت آپی دارای ایده/محصول فناورانه و نوآورانه می باشند، در رویداد آنلاین نیز همچون تمام استارت آپ ویکندهای عمومی امکان ارائه ایده و شرکت به عنوان ایده پرداز وجود دارد. با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در رویداد آنلاین ایده ها/محصولات نوآورانه و فناورانه در زمینه مبارزه با کرونا و دوران پسا کرونا شرکت کنندگانی که دارای ایده و یا کمینه محصول فناورانه و نوآورانه می باشند، به جهت محدودیت های موجود در زمان برگزاری رویداد، ملزم به ثبت ایده/محصول خود تا پایان شب سه شنبه 16/02/1399، پیش از شروع رویداد در سامانه رویداد آنلاین تگ می باشند. این امر به دلیل نیاز به مشاهده ایده ها توسط سایر شرکت کنندگان و انجام فرایند رای گیری و لزوم انتخاب 10 ایده برگزیده با رای تمامی شرکت کنندگان می باشد. لازم به ذکر است شرکت کنندگان صاحب ایده، پس از ثبت ایده خود در سامانه می بایست یک ویدئوی ارائه آسانسوری دو دقیقه ای از خود را با ذکر نام به شماره واتس اپ 09021632933 ارسال نمایند. (مشاهده ویدئوی آموزشی در انتها صفحه)

تمامی شرکت کنندگان(دارندگان ایده/محصول و شرکت کنندگان فاقد ایده/محصول) پس از ثبت مشخصات در سامانه می توانند با مراجعه به قسمت رای گیری از ساعت 24 سه شنبه الی 13 چهارشنبه با مطالعه خلاصه ایده ها/محصولات، ثبت شده توسط صاحبان آن ها، به سه ایده رای دهند. در نهایت از بین تمام ایده های ارائه شده 10 ایده به رویداد راه می یابند و سایر شرکت کنندگان با کمک تسهیلگر و درخواست های دوطرفه صاحبان ایده (برحسب نیاز) و یا پیشنهاد شرکت کنندگان فاقد ایده، در زمان تیم سازی به تشکیل تیم کاری اقدام مینمایند.

*لازم به ذکر است حضور در یک تیم به هیچ عنوان حقی برای اعضای تیم در استارت آپ احتمالی ایجاد شده از آن ایده در آینده ایجاد نخواهد کرد و پس از رویداد تنها با پیشنهاد دوطرفه و قبول ادامه همکاری توسط صاحب ایده میسر خواهد بود.

با توجه به اهمیت نحوه بیان و ثبت ایده، در جلب نظر سایر شرکت کنندگان و دریافت رای بیشتر، نکات مهمی در نحوه نگارش و بیان ایده/ محصول طور خلاصه همراه با یک مثال ساده ذکر می گردد:

  • عنوان: عنوان باید کوتاه، رسا و تاثیر گزار باشد. شرکت کنندگان به هنگام رای گیری ابتدا عنوان ایده شما را مشاهده میکنند که به اهمیت موضوع می افزاید.
  • توضیح ایده: توضیح ایده در ارائه های کوتاه و کمتر از 2 دقیقه مستلزم ارائه نکات کلیدی به شرح ذیل می باشد
  • بیان مشکل
  • بیان راه حل شما
  • بیان مزیت ایده شما نسبت به موارد موجود احتمالی
  • تیم کاری و یا افراد مورد نیاز جهت همکاری با شما

مثال

  • عنوان: ایجاد سامانه اپ موبایلی تحویل اقلام ضدعفونی و پیشگیری کرونا درب منزل با قابلیت انتخاب آنلاین محصول
  • محور: انتخاب یکی از هشت محور رویداد، مرتبط با ایده شما
  • معرفی شخص: محمد محمدی
  • خلاصه شرح ایده

بیان مشکل:

امروزه با توجه به شیوع کرونا و نیاز به رعایت بهداشت، نیاز مردم به مواد ضد عفونی کننده و موثر در پیشگیری از ابتلا به کرونا همچون الکل، ژل ضدعفونی کننده، ماسک، گان، دستکش لاتکس و بقیه موارد بسیار زیاد شده است. متاسفانه با توجه به حجم نیاز جامعه، این اقلام دچار کمبود شده است و افراد جهت تامین آن ها با مشکلاتی متعددی مواجه شده اند.

مشکلاتی نظیر موجود نبودن محصولات مورد نیازدر داروخانه ها و لزوم تردد بیش از حد از داروخانه ای به داروخانه دیگر، عدم اطمینان از سلامت کالای خریداری شده، عدم اطمینان از قیمت مصوب و عادلانه، تنوع بسیار بالای اجناس موجود و غیره.

این مسئله می تواند با کاهش فاصله گذاری خطر ابتلا به بیماری را بالا برده و از طرف دیگر در کنار هزینه حاصل از تردد بالا، امکان آسیب به سلامتی به دلیل غیر استاندارد بودن محصول را در پی داشته باشد.

راه حل:

با راه اندازی این اپ، لیست تولید کنندگان و فروشندگان معتبر به همراه محصولات دارای مجوز در این اپ قرار می گیرد و استارت آپ تشکیل شده با قرارداد با این فروشندگان با ثبت درخواست ها و خرید های انلاین اقدام به تهیه محصولات کرده و آنها را از طریق پیک و سایر راه های ارتباطی به مصرف کننده تحویل می دهد. از این طریق خریداران بدون خروج از منزل کالای مورد نیاز را تحویل خواهند گرفت و از طرفی تردد در محل کسب فروشندگان کاهش خواهد یافت که می تواند در حفظ فاصله گذاری اجتماعی و کاهش زنجیره ابتلا موثر باشد.

مزیت ایده فوق:

اطمینان خریدار از اعتبار فروشنده و صحت سلامت کالای مورد نیاز، عدم نیاز به تردد اضافه، صرفه جویی در وقت و هزینه، اشتغال زایی.

تیم مورد نیاز:

برنامه نویس موبایل، حسابدار، مدیر داخلی، متخصص کالای پزشکی (با توان سرمایه گذاری)،  تعدادی بازاریاب و پیک